Tip os log ind

Konfirmander i Brande, Uhre og Skærlund

14. april 2018, 13.29

Konfirmation Disse unge konfirmeres i Brande Kirke bededag, fredag 27. april klokken 10.00 af sognepræst Arne Holst-Larsen:

Amalie Kirkegaard Jendrizki Aalbæk, Hannah Ostersen Berg, Freja Nørholm Friis, Savanna Viese Gombwe, Sigrid Vibe Hebsgaard, Cecilie Lunderskov Johansen, Clara Jørgensen, Lina Aggerholm Nielsen, Luca Aggerholm Nielsen, Mille Brydegaard Styrbæk, Valdemar Karlsted Madsbjerg, Matias Kjeldsen Rathleff, Nicolai Rosager-Lund, Jesper Hornum Sørensen, Martin Hornum Sørensen, Christian Vedel Bach Thomsen, Carl-Emil Borum Jørgensen, Oscar Carlsen, Patrick Tordrup Hansen, Loke Bjerren Birch, Daniel Bilberg og Philip Martin Brugger.

Konfirmation i Brande Kirke søndag 29. april klokken 10.00 ved sognepræst Arne Holst-Larsen:

Emilie Søndergaard Eg, Iben Toft Kjær, Stine Green Mikkelsen, Louise Thonsgaard Mortensen, Marie Stræde Palmelund, Frederikke Pannerup, Astrid Pold Pedersen, Cecilie Nørholm Pedersen, Karoline Bennetzen Schmidt, Sofie Mose Slot, Gry Sofie Maribo Vangsgård, Emma Rosenkilde Ølsgaard, Hjalmer Baunsgaard Pedersen, Gustav Lykke Larsen, Tobias Pedersen, Jonas Nattaphol Toft Christensen, Rasmus Rosendal Stærk Christiansen og Kasper Sandholdt Christensen.

Konfirmation i Brande Kirke søndag 6. maj klokken 10.00 ved sognepræst Anne Dolmer:

Emma Elaine Brown, Isabella Mathilde P.L. Eriksen, Signe Sofia Bøgeskov Hansen, Kristine Raahede Pedersen, Louise Skovbjerg, Sia Louise Vestergaard Truelsen, Mathias Nørskov Emborg, Mathias Ask Hansen, Mads Askjær Jensen, Tobias Martin Knudsen, Felikss Petersens, Magnus Friis Wieland, Jacob Nørgaard Bank og Mathias Boldreel.

Konfirmation i Uhre Kirke Kristi himmelfartsdag, torsdag 10. maj klokken 11.00 ved sognepræst Anne Dolmer:

Ida Sønderholm Christiansen, Benedicte Katrine Schmidt Clausen, Madeleine Harndahl, Ida Høgh Jørgensen, Mille Cunningham Kelly, Louise Lyngbye Søndergaard, Nanna Mathilde Theilgaard Öberg, Jasmin Tirsbæk Arvad Kristensen, Casper Lund Coulthard, Niklas Emborg Holm, Asbjørn Stenholt Jensen, Aske Schandorff Jensen, Nicolas Seohyun Lee, Julius Mølsted Nielsen, Rasmus Nørmark og Mads Bach Sander.

Konfirmation i Skærlund Kirke Kristi himmelfartsdag, torsdag 10. maj klokken 9.30 ved sognepræst Anne Dolmer:

Maria Vilsborg Jepsen, Camilla Kristensen, Thea Kjær Nielsen, Emilie Greve, Martin Mathiassen, Simon Frederik Pöhner og Mathias Schmidt Sørensen.

Konfirmation i Brande Kirke søndag 13. maj klokken 10.00 ved sognepræst Anne Dolmer:

Stine Birk Engelmann Frederiksen, Katrine Øllgaard Hansen, Laura York Helms, Hanne Jensen, Tilde Sønder­gaard Laursen, Fie Winther Lenz, Mie Bach Olesen, Rasmus Sønderholm Lorentzen, Mikkel Pedersen, Malthe Meyer Sig, Patrik Myllerup Sørensen og Oliver Damgaard Jørgensen.

Ordet er dit